הסיפור שלנו

OUR STORY

הסיפור שלנו מתחיל לפני יותר מ - 70 שנים בתקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל. בשנת 1935 פדיה וברכה פלדמן ז"ל עלו ארצה מפולין והתמקמו בעיר רחובות. ב- 1945 החליטו הזוג פלדמן להכניס קצת חיים לעיר, שהתאפיינה בעיקר בדיונות ופרדסים. הם שכרו סלון של משפחה ברחוב הרצל, והפכו אותו לבית קפה קטן ואינטימי בשם "קפולסקי". בית הקפה הפך לפופולארי בעיר והיווה מרכז חברתי ומדיני, לא היה תושב בעיר ובסביבתה שלא נהג לפקוד את המקום, שהיווה נקודת עצירה של מנהיגי היישוב בדרכם לירושלים. בית הקפה הציע לסועדיו מבחר עוגות של קפולסקי וגלידות טריות שייצרו בני הזוג במקום.

 

טעם הגלידות המשובחות נישא במהרה אל מעבר למחוזות העיר רחובות והדרישה לגלידות  הלכה וגברה. בתי הקפה בסביבת העיר ביקשו למכור את הגלידה הרחובותית, תושבי העיר רצו לרכוש לביתם את הגלידה הטעימה. כתשובה לביקוש הזוג פלדמן הקים בקומה העליונה של בית הקפה מפעל קטן לייצור גלידות.

 

בשנת 1962 הציעה עיריית רחובות לבני הזוג לקנות שטח באזור התעשייה לטובת הקמת מפעל. שנה לאחר מכן ב – 1963 הקימו בני הזוג פלדמן מפעל רחב היקף וקראו לו "פלקו בע"מ – גלידות פלדמן". 

 

המפעל התפתח עם השנים, המכונות השתכללו, ובני הזוג החלו לייצר מגוון רחב של גלידות בטעמים ומרקמים שונים. המעבר מייצור ביתי לייצור תעשייתי לא הביא את הזוג פלדמן להתפשר על איכות. סיסמתם "האיכות מעל הכל" היא המורשת אותה הנחילו  לדורות הבאים.

באוגוסט 2018 נרכשה החברה ע"י קרן גרין לנטרן שמנוהלת ע"י דני בן רעי, ריצי האנטר וג'וזף עליאש,

אשר ממשיכה את מסורת ההקפדה המשפחתיות והאיכות.

 

המפעל משתרע על שטח של כ- 5 דונם ובו מייצרים מיגוון רחב של כ- 200 מוצרים, ביניהם: קרחונים, שלגונים, טילונים, גלידות דיאט, חטיפי גלידה, חבילות משפחתיות, גלידות לגלידריות וכן את הקינוח החורפי "מנבו". המוצרים מיוצרים תחת כשרות חוג חתם סופר בני ברק ורבנות רחובות מהדרין.

  

feldman since 1945

לקריאת הכתבה המלאה לחצ/י כאן

החזון:

בקיץ 2014 הכריזה "הגלידות של פלדמן" על מהלך אסטרטגי חדש של פיתוח מוצרים מעולמות של

Life style "איכות חיים", מוצרים המגיעים מעולמות תוכן חדשניים, יצירתיים, מתוחכמים ומלאי השראה, המשלבים בין אורח חיים נכון ועכשווי ובין עולמות של תרבות, פנאי וסטייל. האסטרטגיה באה לידי ביטוי בהשקה של מגוון רחב של סדרות מעולמות השראה שונים, במגוון רחב של צבעים ומרקמים. כל זאת לצד המוצרים הוותיקים, המוכרים והמזוהים עם גלידות פלדמן.